POSTANOWIENIA NOWOROCZNE - OD CZEGO ZACZĄĆ?

Każdego roku postanawiamy sobie wiele rzeczy. Wyznaczamy ambitne cele i spisujemy listę zadań. Założenie jest takie aby dać z siebie jak najwięcej. Jednak ile z tych celi udało nam się zrealizować? Czy zawsze dokonujemy prawidłowego wartościowania i chcemy realizować to co jest dla nas naprawdę ważne? Jakie popełniamy błędy? Pewnie każdy z nas wielokrotnie zadawał sobie te pytania. W poniższym artykule postaramy się podać kilka wskazówek, które ułatwią planowanie i realizowanie postanowień noworocznych. 

Przede wszystkim musimy pamiętać o solidnym zaplanowaniu i uporządkowaniu naszych postanowień. Musimy poświęcić na to przynajmniej 2 – 3 godziny i zapisać je w jednym miejscu. Traktujmy nasze cele na nowy rok jako projekt do zrealizowania, który składa się z kilku lub kilkunastu punktów – to już zależy od nas. 

Następnie wróćcie do swoich postanowień z roku poprzedniego. Przeanalizujcie co wtedy chcieliście zrealizować i zastanówcie się dlaczego to nie wyszło. Wyciągnięte wnioski dadzą Wam cenną wiedzę czego unikać i przestrzegać przy realizacji tegorocznych postanowień. 

Kolejna ważna rzecz to wartościowanie postanowień. Tu musimy zastanowić się czy wszystkie są dla nas tak samo ważne i czy warto się na nich skupiać. Ta czynność pozwoli wyeliminować Wam rzeczy na których nie będziecie musieli się skupiać, a to przybliży osiągnięcie Waszych postanowień, które są dla Was najważniejsze.

Wasze cele powinny być jasno określone i sprecyzowane wprost. Pisząc ogólnikami, nie będziecie w stanie wyegzekwować od siebie samych realizacji. Poniżej przykłady odpowiednio zapisanych postanowień: 

- W marcu zapiszę się na wolontariat.

- Codziennie będę przesypiać 8 godzin. 

- W rok schudnę 6 kg.

- W kwietniu zrobię remont sypialni. 

- Raz w miesiącu będę czytać jedną książkę.

- Latem zaopatrzę się w letnią kołdrę i pościel

- Przynajmniej jeden weekend w miesiącu będę poświęcać rodzinie. 

- W lipcu pojadę na urlop. 

Dobre opracowanie listy postanowień to połowa sukcesu. Druga połowa jest znacznie cięższa ale nie oznacza to, że nie jest do zrealizowania. Jeżeli dotarliście do tego akapitu, to znaczy, że naprawdę Wam zależy. Ten rok będzie Wasz – wiemy to. 

Nie zostawiajcie jednak realizacji swoich założeń na koniec roku. Wtedy może być już za późno. Rozplanujcie sobie wszystko na cały rok, aby uniknąć niepowodzenia. Każdy cel możecie wpisać w swój kalendarz z opcją ustawienia powiadomień, które będą Was dodatkowo motywowały. W Internecie znajdziecie też wiele darmowych aplikacji, które Wam to ułatwią – wystarczy poświęcić chwilę i znaleźć taką, która będzie Wam najbardziej odpowiadała. 

Dodatkowo nie załamujcie się, jeżeli wszystko nie będzie Wam wychodziło od razu. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo popełniać błędy. Rozplanowując sobie wszystko na cały rok będziemy mieli większą szansę na dotrzymanie i zrealizowanie postanowień noworocznych. 

Trzymamy za Was kciuki!

#BedLook 

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).