Wyprzedaż asortymentu! Obniżki do 60%

NAJLEPSZE SPOSOBY NA URZĄDZANIE MAŁYCH WNĘTRZ

Pięknie urządzone wnętrza to kwestia pomysłu i kreatywności urządzającego. Małe i nieustawne pomieszczenia należy traktować jako wyzwanie, a nie przeszkodę. Startując z pozytywnym nastawieniem sukces mamy już w kieszeni. 

Aby uniknąć porażki radzimy trzymać się poniższych punktów:

1.      Nie przesadź z ilością mebli i dodatków.

Małe wnętrza zdecydowanie nie lubią przepychu i przesady. Urządzając małą przestrzeń warto zrezygnować z niepotrzebnych przedmiotów, które tylko będą zanieczyszczać naszą przestrzeń i sprawiać, że wizualnie będzie jeszcze mniejsza. W przypadku małych pomieszczeń  zasada MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ ma świetne zastosowanie. Warto skupić się na jednolitych płaszczyznach i kolorach. Świetnie sprawdzą się też drewniane wykończenia i materiałowe dodatki.

2.      Dokładnie zaplanuj aranżację i ustawienie niezbędnych mebli.

Małe pomieszczenia, bardziej niż te duże wymagają przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań. Warto zastanowić się również nad ergonomicznymi patentami. W momencie, w którym wybierasz elementy wnętrz, kieruj się komfortem domowników i praktycznością przedmiotów. Z pewnością najważniejsza będzie kuchnia i łazienka – są to pomieszczenia, których aranżacja jest najtrudniejsza, a zarazem najważniejsza. Oczywiście, w tym momencie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań które nam umożliwią jak najlepsze zagospodarowanie tych przestrzeni. Świetnym przykładem jest podwieszana muszla WC, czy kuchnia zaprojektowana pod wymiar z dbałością o każdy centymetr.

3.      Zadbaj o to, aby w podłoga była jednolita.

W planowaniu projektowania małych mieszkań ważne jest aby zachować jednolitość elementów wspólnych, takich jak podłoga. Jeżeli w przedpokoju, pokoju, łazience i kuchni podłoga będzie inna, znacznie zostanie zmniejszona optycznie mniejsza. Aranżacja małych mieszkań dobrze reaguje z ujednoliceniem. Dzięki temu przejścia pomiędzy pomieszczeniami będą spójne i płynne.

4.      Zastanów się nad rozplanowaniem oświetlenia.

Małe pomieszczenia wymagają bardzo dużej ilości światła. Dzięki niemu przestrzenie automatycznie będą wydawały się większe i przestronniejsze. Istotnym punktem będzie decyzja o zainstalowaniu oświetlenia wieloźródłowego. Warto zainwestować w listwy LED, lampy ścienne, oprawy halogenowe, oraz lampy podłogowe.

5.      Podziel swoją przestrzeń na funkcjonalne strefy.

Profesjonalne urządzenie małych przestrzeni czy mieszkań opiera się głównie na wydzieleniu odpowiednio funkcjonalnych stref. Dobrym pomysłem będzie połączenie kuchni z salonem przy ustaleniu umownych podziałów. Rozdzieleniem tych dwóch pomieszczeń może być na przykład stół jadalny lub wyspa pełniąca również rolę miejsca do spożywania posiłków.

6.      Na ścianach umieść lustra

W dostępnych miejscach na ścianach umieść jak największą ilość luster. Sprawią one, że twoje pomieszczenia będzie wydawały się większe i bardziej przestronne. Świetnie sprawdzą się na pionowych skrawkach ścian, które nie będą mogły być wykorzystane do niczego innego, ze względu na swój rozmiar. Idealnie odbijają światło i nadają wnętrzom eleganckiego szyku.

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).